Akce s ottimou - Live webinář

Jak řešit rizikové chování u dětí a jak je chránit 2

Šikana a sexuální obtěžování

Proč akci absolvovat

Závislosti, šikana, sexuální obtěžování a digitální bezpečnost mohou mít závažné negativní dopady na děti a mládež, včetně emočních problémů, snížené sebedůvěry, úzkostí, deprese a dalších psychických či behaviorálních obtíží. Přes veškerou snahu ze škol rizikové chování nemizí. Síla sociálních sítí může takové chování navíc podpořit, a tak bychom před ním neměli zavírat oči, ale naopak se naučit identifikovat první příznaky, že se s dětmi něco děje a začít situaci řešit. Prvotní signály jsou velmi důležité, včasným zásahem můžeme zabránit tomu, že se rozjede velký problém nebo dokonce kauza, která skončí u policie.

Co si z akce odnesete

Tento webinář je postaven na aktuálních životních příbězích, se kterými se setkávají dva odborníci v praxi: psychoterapeut a kriminalista mravnostní policie, a tím je zcela výjimečný.

  • Ukáží vám, co a jak se v praxi u dětí momentálně často přehlíží, jaké mohou být důsledky neřešených problémů, čeho si všímat i jak správně postupovat.

  • Představí vám i příběhy, které se nestávají každý den, ale o to jsou větším překvapením a varováním.

  • Vybaví vás praktickými tipy a návody, jak se o bezpečnost dětí dobře postarat.

  • Z webináře odejdete s vědomím, že se nebojíte citlivé problémy pojmenovat a že víte, proč a jak je řešit. Protože děti za to stojí.

Rámcový obsah

Celý cyklus má 3 pestré tématické díly. Nyní si prohlížíte obsah 2. dílu:

 

2. díl - Sexuální obtěžování a šikana - 22.10.

  • Kam se posunula hranice nevhodného sexuálního chování v kolektivu.

  • Jaké skryté podoby obtěžování vás v praxi mohou nově překvapit.

  • Jakou oporu máme v zákoně a jaká prevence se nabízí.

 

V dalších dvou dílech se budeme věnovat závislostem a digitální bezpečnosti. Podívejte se zde.

Reference

„Z webinářů s Pavlem Nykodýmem jsem nadšená. Na trhu s webináři je dnes obrovské množství balastu. Váš webinář byl boží v tom, že byl praktický, avšak zarámovaný teoretickými podklady." (Kateřina, učitelka)

„Velmi poučný webinář, spoustu AHA momentů, lektor přinesl náhled i z druhé strany, určitě to v praxi ve škole využiji.” (Jana, učitelka)

Doplňující informace

Tento vzdělávací program je koncipován jako série 3 na sebe navazujících dílů, každý z nich budeme vysílat naživo a během něj budete moci posílat své dotazy lektorům do chatu. Pokud nestihnete živé vysílání, dostanete od nás jeho záznam. Žádná myšlenka vám tedy neuteče.

Pro skupinu 8+ lidí vám připravíme nabídku na míru na online i prezenční formu. Ozvěte se nám.

Kdo vás bude provázet

Pavel Nykodým

Psychoterapeut a lektor, který ve své praxi využívá poznatky ze studia humanitních oborů, vzdělává a rozvíjí lidi v různých typech společností, včetně škol, působí jako Peer konzultant v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice, jako terapeut v Armádě spásy a má vlastní terapeuticko-poradenskou praxi. Je progresivní, využívá moderní metody učení i práce s týmy, svá školení prokládá stále novými neotřelými aktivitami a účastníci jeho kurzů si cení, že je dokáže zaujmout, rozproudit aktivitu a komunikaci ve skupině a udržet jejich pozornost i v online vysílání. V pedagogickém prostředí se pohybuje dlouhodobě, připravuje a realizuje tréninky na míru pro Národní pedagogický institut a pomáhá s komunikací i samotným školám.

Robert Pitoňák

Více než 25 let působí v policejním sboru ČR, z toho se více než 15 let jako kriminalista věnuje práci s mládeží a řeší problematiku mezilidských vztahů, zároveň působí jako sportovní trenér dětí a mládeže ve věku 5 - 18 let. Své dlouholeté zkušenosti z práce s dětmi uplatňuje nejen ve své profesi, ale také v komunikaci se školami a ve sportovních klubech. V praxi využívá i teoretické znalosti ze svého studia bezpečnostně právního směru. Je otcem dvou dětí.

Pro koho je akce vhodná

Připraveno speciálně pro školy a školská zařízení, učitele, pedagogy, vychovatele, ředitele škol, zástupce, pedagogicko-psychologické pracovníky a všechny, kdo mají na starosti dětské nebo teenage kolektivy.

KDY

22.10.2024, 16:00

Délka akce: 2 hodiny

KDE

online

Cena

590 Kč
488 Kč bez DPH
CHCI SE PŘIHLÁSIT

Nenechte si ujít

Stáhněte si