Akce s ottimou - Mastermind fokus

Nově manažerem. Co teď?

Jak podpořit interně povýšené odborníky v jejich nové manažerské roli a vyhnout se dvojí ztrátě

 

 

Cyklus prezenčních Mastermind fokusů

Diskutujeme nad tématy, která aktuálně ve firmách řešíte. Propojujeme odborníky a lidi z firem, sdílíme a inspirujeme.

Proč akci absolvovat

Potřebuje-li firma nově obsadit manažerskou pozici, pak v dnešní době, kdy kvalitní lidé nejsou na trhu volní, volí manažeři přirozeně interní nábor a povýší někoho z nemanažerů. Ve firmě se pak na místě vedoucího se zodpovědností za tým i za výsledky může objevit někdo, kdo sice patřil mezi nejlepší odborníky, ale dosud měl na starosti jen sám sebe. Zatímco dříve úkoly dostával, teď je má vytvořit a delegovat. Se svými kolegy byl kamarád a nyní je má vést.

Být nově manažerem je pro takové lidi obrovská profesní změna a je třeba si uvědomit, že jsou v tu chvíli ve firmě „nováčkem“, který tápe a potřebuje vedení a podporu. Bez toho můžou novou roli sami jen stěží zvládnout a jejich nekompetentní vedení může mít fatální následky. Pokles obratu, rozpad fungujících týmů, fluktuace, narušená firemní kultura… to vše se ve firmách reálně děje.

Přijďte proto načerpat inspiraci a podiskutovat o tom, jak z nemanažerů udělat manažery a zabránit dvojí ztrátě, tzn. přijít o nejlepšího odborníka a nově povýšeného manažera v jednom a destabilizovat tým dalším následným hledáním.

Rámcový obsah

  • Best practices – naši experti pro rozvoj talentů a manažerských dovedností a zároveň průvodci setkáním se s vámi podělí o své zkušenosti z praxe, kde se s manažery „nováčky“ setkali. Popíší některé problémy, co bylo jejich příčinou a jaká byla cesta k řešení.

  • Mastermind – společně se podíváme na různé situace z vašeho day to day life. V rámci poradní „mastermind“ skupiny budeme diskutovat o tom, co aktuálně řešíte ve vaší firmě, následně získáte užitečnou zpětnou vazbu od ostatních a také budete mít možnost vzájemně sdílet a inspirovat se.

  • Okénko tipů - předáme vám naše tipy, jak přistupovat k povýšení interních zaměstnanců do manažerských rolí a jak je v jejich roli podpořit, aby byli pro firmu dlouhodobým přínosem.

Reference

Co nejvíce oceňují účastníci našich Mastermind fokusů?

  • Poznání, jak to funguje jinde ve firmách.
  • "Víc hlav víc ví" - pohled na problém zvenčí, který obohacuje, přináší odstup a nadhled.
  • Profesionálně vedená diskuse v příjemném a bezpečném prostředí.

Podívejte se, jak se toto téma rozebíralo na minulém Mastermind fokusu.

Doplňující informace

Akce je určena výhradně pro firemní manažery, zejména HR manažery, manažery týmů, ředitele firem apod. Není určena pro lektory, kouče, konzultanty, studenty. Děkujeme za respektování našich pravidel.

Vstup pouze s potvrzenou rezervací místa.

Kdo vás bude provázet

Radek Cieslar

Profesní kariéru začal u společnosti Procter & Gamble jako obchodní zástupce, následně jako manažer prodeje. Zastával obchodně-manažerské pozice v Pivovarech Staropramen, kde zároveň školil obchodní týmy. Jako senior lektor působí především v oblasti obchodních, komunikačních a manažerských dovedností a má zkušenosti ve školení a rozvoji firem z různých oborů. Je specialistou na tréninky prodejních procesů a odborníkem na koučování obchodních týmů — manažerských i prodejních pozic. Pro klienty také vypracovává standardy práce s provázáním na hodnocení výkonu.

Pavel Nykodým

Jako lektor spojuje zkušenosti z komerčního sektoru s poznatky ze studia humanitních oborů. Specializuje se na skupinovou dynamiku a lidskou psychiku, umí velmi dobře navnímat potřeby lidí a najít dokonalá řešení pro společnost i zaměstnance. Je progresivní, využívá moderní metody učení i práce s týmy, svá školení prokládá stále novými neotřelými aktivitami a účastníci jeho kurzů si cení, že je dokáže zaujmout, rozproudit aktivitu a komunikaci ve skupině a udržet jejich pozornost.

KDY

14.6.2024, 09:00

Délka akce: 4 h

KDE

Praha

Přesné místo bude upřesněno

Cena

Zdarma
Stáhněte si