Akce s ottimou - Mastermind fokus

Nenásilná komunikace

Všímavostí k lepšímu porozumění druhým i sobě sama

  

  Cyklus prezenčních Mastermind fokusů  

Diskutujeme nad tématy, která aktuálně ve firmách řešíte. Propojujeme odborníky a lidi z firem, sdílíme a inspirujeme.

Proč akci absolvovat

Zažíváte napětí v komunikaci na pracovišti? Ani nevíte jak, ale vznikají nedorozumění? Jeden řekne A, druhý pochopí B a konflikt je na světě? Nebo se někdo cítí ublíženě a poníženě? Jsou některé rozhovory manipulativní? Dohání někdo lidi k slzám? Proč se to děje, i když nikdo vědomě nemá špatný úmysl?

V naší poradní skupině probereme, s čím se potýkáte u vás ve firmě a jak to řešíte. Budeme sdílet, inspirovat se a diskutovat a ukážeme si, jak lze komunikovat ohleduplně a přitom sdělit to, co potřebujeme. 

 

Extra bonus

Naši odborníci na komunikaci vám předvedou, jak vypadá metoda nenásilné komunikace podle Marshall Rosenberga a jak její základní principy můžete využít v každodenní praxi.

Rámcový obsah

  • Best practices – naše lektorky a zároveň průvodkyně setkáním se s vámi podělí o své zkušenosti z praxe, kdy nedorozumění a problémy v komunikaci řešily. Popíší některé problémy, co bylo jejich příčinou a jaká byla cesta k řešení.

  • Mastermind – společně se podíváme na různé situace z vašeho day to day life. V rámci poradní „mastermind“ skupiny budeme diskutovat o tom, s jakými potížemi v komunikaci se setkáváte ve vaší firmě, získáte užitečnou zpětnou vazbu od ostatních a také budete mít možnost vzájemně sdílet a inspirovat se.

  • Metoda nenásilné komunikace - představíme vám základní principy komunikace bez konfliktů, nedorozumění a manipulace podle amerického psychologa Marshall Rosenberga (Non Violent Communication - NVC)

 

Proč je metoda nenásilné komunikace (Nonviolent Communication) tak úspěšná?

Jde o komunikační přístup, který se zaměřuje se na vytváření porozumění, respektu a soucitu mezi lidmi. Učí nás nehodnotit a nekritizovat, soustředit se na pocity a jejich sdílení a jasně vyjadřovat své potřeby.NVC na pracovišti vám i vašim kolegům pomůže spolu dobře vycházet. Přirozeným výsledkem využívání NVC je budování důvěry. Tato zvýšená úroveň důvěry se promítne do efektivnější týmové práce. Díky NVC získáte větší nadhled a schopnost pozorování. Naučíte se být přirození a upřímní. Zjistíte, jak se nenásilně prosadit a opravdu druhému naslouchat, čímž zlepšíte své pracovní vztahy. Díky využívání NVC budete mít s druhými méně konfliktů, které vedou ke snížené kvalitě práce a větší fluktuaci zaměstnanců.

Reference

Co nejvíce oceňují účastníci našich Mastermind fokusů?

  • Poznání, jak to funguje jinde ve firmách.

  • Pohled na problém zvenčí, který obohacuje, přináší odstup a nadhled.

  • Profesionálně vedená diskuse v příjemném a bezpečném prostředí.

Doplňující informace

Akce je určena výhradně pro firemní manažery, zejména HR manažery, manažery týmů,
ředitele firem apod. Není určena pro lektory, kouče, konzultanty, studenty. Děkujeme za
respektování našich pravidel.

Vstup pouze s potvrzenou rezervací místa.

Kdo vás bude provázet

Petra Bendová

Je lektorkou v oblasti osobnostního rozvoje, manažerských, komunikačních a prezentačních dovedností. Má za sebou stovky tréninků pro různé  úrovně manažerů i specialistů. Před svou lektorskou dráhou působila řadu let v prostředí obchodu a řízení lidských zdrojů a dokáže se proto dobře naladit na potřeby svých posluchačů z komerčního prostředí. Je jim empatickým partnerem a umí je nenásilně podpořit v jejich rozvoji. K tomu jí rovněž pomáhá Sebezkušenostní psychoterapeutický daseinsanalytický výcvik. Jejím motem je: Svoboda — zodpovědnost — sebevědomí.

Pavel Nykodým

Jako lektor spojuje zkušenosti z komerčního sektoru s poznatky ze studia humanitních oborů. Specializuje se na skupinovou dynamiku a lidskou psychiku, umí velmi dobře navnímat potřeby lidí a najít dokonalá řešení pro společnost i zaměstnance. Je progresivní, využívá moderní metody učení i práce s týmy, svá školení prokládá stále novými neotřelými aktivitami a účastníci jeho kurzů si cení, že je dokáže zaujmout, rozproudit aktivitu a komunikaci ve skupině a udržet jejich pozornost.

KDY

8.12.2023, 09:00

Délka akce: 4 h

KDE

Praha 8

Karlínské náměstí 6, prostor #HolkyzMarketingu

 

Doprava:

Metro - B, stanice Křižíkova, 3 min chůze

Tramvaj - 3, 8, 24 zastávka Karlínské náměstí, 4 min chůze

Auto - parkování na zónách v okolních ulicích

Cena

JIŽ OBSAZENO
Stáhněte si