Novinky

Webinář: Jak řešit rizikové chování u dětí a jak je chránit

24.04.2024

 

Závislosti, šikana, sexuální obtěžování a digitální bezpečnost mohou mít závažné negativní dopady na děti a mládež, včetně emočních problémů, snížené sebedůvěry, úzkostí, deprese a dalších psychických či behaviorálních obtíží. Přes veškerou snahu ze škol rizikové chování nemizí a síla sociálních sítí ho může navíc podpořit. Ani nás to nenechává klidnými a přemýšleli jsme proto, jak bychom mohli v tomto směru pomoci. Máme zkušeného lektora a psychoterapeuta, který se touto problematikou zabývá, rozhodli jsme se tedy připravit live webinář pro všechny, kteří mají na starosti dětské a teenage kolektivy. Chtěli bychom jim rozšířit obzory i o rizicích, kterým jsou děti vystaveny nově a naučit je, jak poznají první příznaky, že se s dětmi něco děje a jak mohou situaci vhodně řešit. Prvotní signály jsou totiž velmi důležité, včasným zásahem můžeme zabránit tomu, že se rozjede velký problém nebo dokonce kauza, která skončí u policie. 

 

Třídílný live webinář jsme zaměřili na závislosti, sexuální obtěžování, šikanu a digitální bezpečnost. Na obsahu s námi spolupracoval zkušený kriminalista mravnostního oddělení policie, který bude speciálním hostem živého vysílání a pro některá témata i hlavním speakerem. Obsah jsme postavili čistě prakticky, je založen na konkrétních situacích z praxe. Účastníci se tak dozví nejrůznější příklady rizikového chování ze současného světa dětí, které dospělým zůstávají často utajeny, poznají souvislosti i důsledky a vedle toho doporučené postupy, jak takové situace řešit. 

 

Webinář nabízíme primárně školám a školským zařízením, učitelům, pedagogům i vychovatelům, ale přihlásit se může kdokoliv, kdo má o tuto problematiku zájem. Během vysílání bude možné poslat i dotazy lektorovi do chatu.

 

1. díl webináře proběhne 1. 10. 2024 v 16 - 18 hodin

Přihlašování již začalo https://www.ottima.cz/ottima-akce/jak-resit-rizikove-chovani-u-deti-a-jak-je-chranit-1-3

Stáhněte si