Novinky

Traviči studní - diskuzní fokus 31. 3. 2023

06.03.2023

 

Zahajujeme nový formát setkávání na živo, tzv. DISKUZNÍ FOKUS, kde neformálně propojujeme odborníky z praxe a manažery z firem. Vytváříme tak jedinečný prostor pro diskuzi a vzájemné sdílení zkušeností, podobných problémů i hledání způsobů, jak je řešit. Každé setkání je zaměřeno na jedno konkrétní téma a počet účastníků je omezen, aby měli všichni dostatečný prostor pro vlastní otázky, resp. hledání odpovědí na ně. První diskuzní fokus zahajujeme tématem Traviči studní, které se ve firmách reálně objevuje, ale mnohdy zůstává nepojmenováno a neřešeno. 

 

TRAVIČI STUDNÍ

 

Ačkoliv existuje mnoho typologií, které charakterizují různé role v týmu, v jednom se shodují. Nebezpečím je „Travič studní“, člověk, který dokáže rozložit dosud fungující tým. Někdy si ho všimnete, protože je to kverulant, věčně je se vším nespokojen, upozorňuje na chyby ostatních, ale ty své nevidí.  Jindy se ale něco může dít zcela nepozorovaně, signály jsou slabé nebo k vám vůbec nedolehnou. Důsledek je však stejný, postupně se narušují vztahy v týmu, zaměstnanci jsou otrávení, ztrácejí motivaci, slábne jejich loajalita k firmě a nakonec třeba i odejdou.

Řešení se zdá jednoduché, prostě ho vyhodíme, jenže často je to také člověk, který má pro firmu důležité know-how a profesně je velmi schopný. Co pak s tím? Nejen o tom bude diskuzní fokus, kterým vás provedou Pavel Nykodým a Radek Cieslar, zkušení manažeři a lektoři.

  

Na co se můžete těšit

  • Best practices – naši experti pro oblast týmové spolupráce a řešení konfliktů a zároveň průvodci setkáním se s vámi podělí o své zkušenosti z praxe, kde se daným problémem zabývali a jaká byla cesta k jeho řešení a také následná úspěšnost zvoleného řešení.

  • Mastermind – společně se podíváme na různé situace z vašeho day to day life. V rámci takzvané „Mastermind“ skupiny se budeme věnovat tomu, co aktuálně a jak řešíte ve vašem týmu, následně získáte užitečnou zpětnou vazbu od ostatních a také budete mít možnost vzájemně sdílet a inspirovat se.

  • Okénko tipů - předáme vám naše tipy, jak udržet synergii a dobrou náladu v týmu, protože spolupracující tým = vyšší výkonnost = dobré výsledky

 

 Kdo vás bude provázet 

Radek Cieslar_Pavel Nykodým_lektoři Ottima
 Radek Cieslar
  • Profesní kariéru začal u společnosti Procter & Gamble jako obchodní zástupce, následně jako manažer prodeje. Zastával obchodně-manažerské pozice v Pivovarech Staropramen, kde zároveň školil obchodní týmy. Jako senior lektor působí především v oblasti obchodních, komunikačních a manažerských dovedností a má zkušenosti ve školení a rozvoji firem z různých oborů. Je specialistou na tréninky prodejních procesů a odborníkem na koučování obchodních týmů — manažerských i prodejních pozic. Pro klienty také vypracovává standardy práce s provázáním na hodnocení výkonu.

 

Pavel Nykodým
  • Jako lektor spojuje zkušenosti z komerčního sektoru s poznatky ze studia humanitních oborů. Specializuje se na skupinovou dynamiku a lidskou psychiku, umí velmi dobře navnímat potřeby lidí a najít dokonalá řešení pro společnost i zaměstnance. Je progresivní, využívá moderní metody učení i práce s týmy, svá školení prokládá stále novými neotřelými aktivitami a účastníci jeho kurzů si cení, že je dokáže zaujmout, rozproudit aktivitu a komunikaci ve skupině a udržet jejich pozornost.

   

 Pro koho je akce určena

  • Akce je určena výhradně pro firemní manažery, zejména HR manažery, manažery týmů, ředitele firem apod.

  • Akce není určena pro lektory, kouče, konzultanty, studenty. Děkujeme za respektování našich pravidel.

 

 Kdy a kde

  • pátek 31. 3. 2023, 9:00 - 12:00 hodin

  • vzdělávací centrum Tereza, Haštalská 17, Praha 1 - Staré Město

  • bezplatný vstup, pouze s potvrzenou rezervací místa

 

Jak si rezervovat místo

Dejte nám vědět, pokud máte zájem o účast: Zašlete prosím vaše jméno, email, kontaktní telefon, firmu a pracovní pozici paní Zuzaně Kolářové: zuzana.kolarova@ottima.cz. Rezervaci vašeho místa vám osobně potvrdíme.

 

 

 

Stáhněte si