Novinky

Ohlédnutí za 2. dílem Mastermind fokusu

24.05.2023

 

Páteční dopoledne 19. 5. bylo již podruhé ve znamení Mastermind fokusu, který pořádáme jako cyklus neformálních poradních setkání lidí z firem a odborníků. Tento díl proběhl ve Vzdělávacím centru Tereza v Praze na Starém Městě a téma jsme zaměřili na zvládání nečekaných změn, které nás často dokáží vykolejit a vyhodit z rovnováhy. Třeba nenadálá změna generálního ředitele, organizační struktury ve firmě, změny v prezentaci na poslední chvíli, škrty v rozpočtu.... 

Průvodci setkání Michaela Picková a Radek Cieslar vytvořili s účastníky setkání velmi příjemnou atmosféru pro otevřenou diskuzi, všichni mezi sebou sdíleli své zkušenosti a rozebírali konkrétní situace a dotazy. Lektoři mimo jiné představili i způsoby, jak k neplánovaným změnám přistupovat. Právě přístup je totiž jedním ze základních předpokladů pro jejich úspěšné zvládnutí. Neméně důležitá je i schopnost vidět změnu z různých úhlů. Program byl intenzivní, všichni se zapojovali, zkoušeli si různé situace a 3 hodiny utekly téměř v mžiku.

Těší nás, že účastníci odcházeli spokojeni, obohaceni o řadu tipů a nových informací a že je tento typ poradních setkání baví. Někteří už se přihlásili na 3. díl, který se bude věnovat travičům studní, neboli škůdcům v týmech a proběhne 16. 6. (více zde). Opět to bude páteční dopoledne, tentokrát v inspirativním prostoru Magenta v obchodním centru Arkády Pankrác v Praze 4.

 

 

Pro podzimní cyklus Mastermind fokus připravujeme další žádaná témata.

Už nyní si můžete rezervovat své místo u Zuzany Kolářové: zuzana.kolarova@ottima.cz.

 

22. 9. 2023 (pátek) - Nově manažerem. Co teď? Jak podpořit interně povýšené odborníky v jejich nové manažerské roli a vyhnout se dvojí ztrátě. 

3. 11. 2023 (pátek) - Jak zastavit pád. Díky zpětné vazbě můžete změnit přístup zaměstnance k práci. 

8. 12. 2023 (pátek) - Nenásilná komunikace. Všímavostí k lepšímu porozumění druhým i sobě sama.  

 

 

 

Stáhněte si