Novinky

Naučíme vás pracovat s mileniály.

18.10.2018

 

Byli jsme na jedinečné konferenci Práce podle Ypsilon… aneb přijměte (nejen) mladé do svých řad, která v netradičním formátu představila potřeby dvou odlišných generací. Nás, co už pracovní zkušenosti počítáme na desetiletky a tzn. generace Y nebo-li mileniálů. Tato generace mladých, v československém kontextu "porevolučních dětí", je se zaujetím pozorována snad ve všech vyspělých zemích. Je totiž úplně jiná, než jejich rodiče, kteří byli ochotni tvrdě pracovat, aby si vydělali.

Mileniálové mají jiné hodnoty a priority, nejsou ochotni se práci obětovat, chtějí rovnováhu mezi prací a soukromým životem a hledají smysluplnost toho, co dělají. A peníze nehrají prim. Mnozí zaměstnavatelé si s nimi proto nevědí rady už při vstupním pohovoru. Přitom v brzké době bude tato generace tvořit dominantní skupinu celého pracovního trhu. Už nyní ovládají podnikové služby a výrazně zvyšují kariérní nároky na zaměstnavatele. Stabilita, loajalita, flexibilita začínají být minulostí a lidé s desetiletou praxí přestávají být pro firmy atraktivní. Nastupující generace zná svou cenu a má co nabídnout. Pokud se mileniály naučíme chápat a přizpůsobíme se jim, mohou zpestřit pracovní týmy a přinést do nich novou inspiraci.

A jak na to? Jak vůbec pozorumět generaci Y a  přizpůsobit se jí? Díky celému dni, který jsme na konfereci s mileniály a jejich příběhy strávili, už jim rozumíme. Katka už ví, jaký typ firemního vzdělávání / tréninku je baví a inspiruje a Lenka umí zaměstnavatelům poradit, jak mileniály získat do svých řad a jak si je na pracovních pozicích udržet. 

 

 

Chtěli byste připravit trénink pro vaše zaměstnance na míru? Ozvěte se Kateřině Dobiášové, katerina.dobiasova@ottima.cz

 

Potřebujete najít ty správné zaměstnance do vašeho týmu? Ozvěte se Lence Urbanové, lenka.urbanova@ottima.cz

 

 

Stáhněte si